Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, usytuowane przy Placu Bernardyńskim, jest nie tylko miejscem głębokiej tradycji katolickiej, ale również sercem lokalnej społeczności. Historia tego wyjątkowego sanktuarium, sięgająca roku 1595, związana jest z figurą Cudownego Pana Jezusa – Salwatora – Zbawiciela, sprowadzoną przez ks. Kościeleckiego z Rzymu. Kościół Przemienienia Pańskiego, pełniący rolę centralnego punktu wiary, oferuje regularne celebracje liturgiczne i nabożeństwa, przyciągając pielgrzymów do modlitwy i duchowego wzbogacenia. Jednocześnie, jako miejsce działalności Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, sanktuarium łączy w sobie życie zakonne, prowadzenie szpitala i działania dobroczynne. To także przestrzeń pamięci, gdzie przechowywane są dzieje kościoła i zgromadzenia, kultywując dziedzictwo wiary i zaangażowanie siostrzane w rozwój społeczności lokalnej.


Poza codzienną Mszą świętą, szczególnym duchowym wydarzeniem jest cotygodniowa Nowenna do Przemienienia Pańskiego. Sprawowana jest ona w łączności z czwartkową Mszą świętą o godzinie 18.

Podczas nowenny polecamy intencje nadesłane: listownie, przez Internet (aleks.teresa@gmail.com), a także złożone przez nawiedzających Sanktuarium w specjalnej skrzyneczce próśb i podziękowań.

Intencje Mszy świętych można zamawiać w zakrystii przed i po każdej Mszy oraz pod numerem telefonu +48 531 174 908.

Obecnym kapelanem szpitala a tym samym posługującym kapłanem w Sanktuarium jest o. Pius OFM. W sprawach pilnych można się z nim kontaktować pod numerem telefonu +48 793 036 263.

Logowanie