Ogłoszenia parafialne 26.05.2024

 1. W czwartek 30 maja będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane w godz. 7.00, 9.00, 12.30 i 18.00. Ze względu na centralną procesję Bożego Ciała, idącą również przez naszą parafię, nie będziemy sprawować Eucharystii o godz. 11.00. Zachęcamy do wzięcia udziału we wspomnianej procesji i udekorowania mieszkań na tę uroczystość. Podczas oktawy Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne wewnątrz kościoła po mszach o godz. 18.00.

 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Jezusa, które od czerwca będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty po mszach o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedziele po Eucharystii o godz. 18.00. W czerwcu nie będzie odmawiany różaniec, poprzedzający wieczorną Mszę św.

 3. Zapraszamy Was na święcenia kapłańskie naszych dwóch diakonów Rafała i Henryka, które odbędą się w naszej świątyni już w najbliższą sobotę 1 czerwca o godz. 11.00.

 4. W pierwszą sobotę czerwca zachęcamy do wzięcia udziału w wynagradzającym nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 19.00.

 5. Za tydzień po mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na rzecz Przymierza Miłosierdzia, które prowadzi wolontariat misyjny.

 6. Zmarł p. Franciszek NOWACZYK, zamieszkujący przy ul. Cegielskiego. Msza pogrzebowa i ceremonie ostatniego pożegnania odbyły się 23 maja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ogłoszenia parafialne 19.05.2024

 1. W niedzielę, dnia 26 maja, ulicami Poznania przejdzie Marsz dla życia, któremu towarzyszyć będzie hasło: BĄDŹMY RAZEM. Jest to wydarzenie cykliczne organizowane przez Archidiecezję Poznańską. Przejście ulicami Poznania pod katedrę poznańską na Ostrowie Tumskim ma przypomnieć, że życie ludzkie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci oraz prawdę o godności i poszanowaniu dla rodziny, która jest związkiem mężczyzny i kobiety otwartych na przyjęcie daru potomstwa.

  Program Marszu dla Życia:

  13:00 - Msza Święta - kościół oo. Dominikanów

  14:00 - Marsz dla Życia wyruszy z placu Adama Mickiewicza

  15:30 - Rozpoczęcie festynu przy Katedrze

  18:30 - Koncert Arki Noego

 2. Informujemy, że dwóch diakonów z WSD, znajdującego się w naszym klasztorze, przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. Braci diakonów Rafała i Henryka polecamy Waszym modlitwom, zwłaszcza prosimy o nią osoby chore i cierpiące, oraz zapraszamy na uroczystość ich święceń, która odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 11.00 w naszej świątyni.

 3. Informacja od organizatorów Lednica 2000: "Młodych ciałem i duchem z całego serca zapraszamy na XXVIII Spotkanie na Lednicy. W tym roku towarzyszyć nam będzie hasło "Wracaj do domu", czyli wracaj do Boga, do drugiego człowieka, wracaj do samego siebie. Zachęcamy Cię do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego wydarzenia, będziemy się modlić, uwielbiać Pana śpiewem i tańcem, będziemy tworzyć wspólnotę. Przyjedź na Lednicę w sobotę 1 czerwca, zachęć swoich znajomych i przyjaciół, zapraszamy również całe rodziny, bo skoro Dzień Dziecka to dla milusińskich będzie specjalna Strefa. Do zobaczenia, czekamy na Was! Z błogosławieństwem Duszpasterze ledniccy: siostra Łucja Rado OP oraz ojciec Tomasz. Nowak OP. Szczegóły i zapisy na stronie www.spotkanielednica2000.pl, na facebooku oraz instagramie".

 4. W najbliższy piątek biuro parafialne będzie nieczynne.

Ogłoszenia parafialne 12.05.2024

 1. Polecamy Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka Waszej pamięci modlitewnej z racji przypadającej na jutro 25. rocznicy przyjęcia przez niego sakry biskupiej i zachęcamy do wzięcia udziału we Mszy św. sprawowanej przez Biskupa Jubilata w Bazylice Katedralnej dnia 14 maja o godz. 16.00.

 2. W najbliższą sobotę Duszpasterstwo Akademickie PLUS organizuje nocne czuwanie wigilijne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które poprowadzi ks. Karol Płonka. Program spotkania zarysowuje się następująco:

  22:15             konferencja

  23:00             adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. i odmówieniem litanii do Ducha Świętego

  24:00             Msza św.

  Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 3. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Bernardyna ze Sieny, pierwszego patrona tego kościoła, w następną niedzielę, tj. 19 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców i pracowników z Placu Bernardyńskiego. Po Mszy św. będzie możliwość uzyskania błogosławieństwa indywidualnego i uczczenia relikwii św. Bernardyna ze Sieny.

 4. Informujemy, że dwóch diakonów z WSD, znajdującego się w naszym klasztorze, przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. Braci diakonów Rafała i Henryka polecamy Waszym modlitwom, zwłaszcza prosimy o nią osoby chore i cierpiące, oraz zapraszamy na uroczystość ich święceń, która odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 11.00 w naszej świątyni.

Ogłoszenia parafialne 05.05.2024

 1. Zapraszamy na majowe nabożeństwa ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty po mszach o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedziele po Eucharystii o godz. 18.00. W maju nie będzie odmawiany różaniec, poprzedzający wieczorną Mszę św.

 2. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego (przy ul. Długiej). W trakcie nabożeństwa będzie okazja do spowiedzi św. Czuwanie zakończy się błogosławieństwem sakramentalnym i obrzędem Komunii św.

 3. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 14.30.

 4. W niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 12.30 w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. Zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu oraz do modlitwy za pięcioro dzieci, które tego dnia pierwszy raz przyjmą Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.

Ogłoszenia parafialne 28.04.2024

 1. Zapraszamy na majowe nabożeństwa ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty po mszach o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedziele po Eucharystii o godz. 18.00. W maju nie będzie odmawiany różaniec, poprzedzający wieczorną Mszę św.

 2. W piątek 3 maja – w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. w naszej parafii będą sprawowane w godzinach 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, a biuro parafialne będzie nieczynne.

 3. W najbliższą sobotę zapraszamy na wynagradzające nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 19.00.

 4. W niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 12.30 w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. Zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu oraz do modlitwy za pięcioro dzieci, które tego dnia pierwszy raz przyjmą Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.

 5. Zmarła nasza Parafianka, pani Halina JEZIORSKA, która mieszkała przy ul. Długiej. Ceremonia pogrzebowa odbyła się 26 kwietnia na cmentarzu miłostowskim. Wieczny odpoczynek…

Logowanie