Żywy Różaniec

Żywy Różaniec przy naszej parafii liczy obecnie 15 członków, w tym trzy osoby chore. Do pełnej Róży brakuje pięciu osób, co powoduje, że tyle samo osób ze wspólnoty odmawia dwie tajemnice, aby modlitwa różańcowa, licząca 20 tajemnic, była pełna.

 

Spotkania naszej grupy odbywają się w każdą czwartą niedzielę miesiąca i rozpoczynają się Eucharystią o godz. 9:00. Zostając w kościele, po mszy odmawiamy różaniec (część chwalebna) w intencji zmarłych ze wspólnoty, a końcową modlitwą prosimy Boga o nowe powołania do Róży. Na wymianę tajemnic różańcowych schodzimy do salki pod kościołem, gdzie omawiamy bieżące sprawy dotyczące działaności Żywego Różańca w naszej archidiecezji czy rekolekcji różańcowych. Spotkanie zamyka modlitwa za osoby chore ze wspólnoty, za solenizatów z Róży i klasztoru oraz w intencjach osobistych.

 

Żywy Różaniec charakteryzuje apostolat modlitewny. Przejawia się on w odmawianiu różańca o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w pierwsze czwartki miesiąca, gromadząc się w kaplicy adoracji o godz. 17:00, w intencji ministrantów i Duszpasterstwa Akademickiego PLUS. Ponadto Róża włącza się w praktykę pierwszych sobót miesiąca, uczestniczy w procesjach parafialnych z własnym sztandarem i dba o jeden z ołtarzy w kościele, który przyozdabia kwiatami.

 

Gdy członek wspólnoty umrze, uczestniczymy we mszy pogrzebowej i - za zgodą rodziny osoby zmarłej - odmawiamy w jego intencji różaniec św. przed ceremoniami na cmentarzu.

W czwartą niedzielę stycznia po Mszy św. spotykamy się przy kawie na kolędowaniu i w ramach tzw. prezentu noworocznego każdy ze wspólnoty losuje jedną osobę, za którą przez cały rok będzie codziennie odmawiał raz modlitwę Zdrowaś Maryjo.

Logowanie