Duszpasterstwo Akademickie PLUS
Jesteśmy wspólnotą złożoną ze studentów poznańskich uczelni wyższych, którzy w życiu kierują się wiarą chrześcijańską i chcą ją rozwijać. Działamy przy klasztorze oo. Franciszkanów przy Placu Bernardyńskim w Poznaniu. Nasz charyzmat oparty jest o duchowość wypracowaną przez św. Franciszka z Asyżu i jego naśladowców. W związku z tym w centrum uwagi stawiamy Jezusa Chrystusa, z którym spotykamy się zwłaszcza w Eucharystii. Kolejnym filarem naszej tożsamości jest formacja intelektualna realizowana w ramach konferencji wtorkowych prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin nauki. Nadto rozwijamy pasje i talenty na kilku płaszczyznach naszej aktywności, m.in. muzycznej, teatralnej, medialnej, sportowej.
W tygodniu:
Akademicka Msza św. - niedziela, godz. 20:30
Spotkanie formacyjne - wtorek, godz. 19:30 (o 18:00 Msza św.)
Grupa teatralna AGAPA - środa, godz. 19:30
Schola "Zebrani w Dnia Połowie" - czwartek, godz. 19:30
Poza tym raz w miesiącu odbywa się spotkanie grupy żeńskiej "DAmy" oraz grupy panów - Oddziału Męskiego DA+.
W Adwencie służymy na porannych roratach, po których wspólnie jemy śniadanie, a w Wielkim Poście współorganizujemy Akademickie Gorzkie Żale (https://agz.poznan.pl), łącząc tradycyjną modlitwę pasyjną z nowatorskimi jej aranżacjami muzyków.
Oprócz tego wyjeżdżamy na rekolekcje i organizujemy wyjazdy wakacyjne, uczestniczymy w dniach skupienia i chodzimy do kina, modlimy się na adoracjach i bawimy się na potańcówkach. Po więcej informacji sięgnij tutaj:
http://daplus.franciszkanie.net
https://m.facebook.com/796852037074704/
Historia DA+ rozpoczęła się 10.10. 2010 r. na Mszy św. o 20:30. Właśnie od tej Eucharystii pochodzi nazwa "PLUS", ponieważ była to dodatkowa msza dla studentów. "PLUS" również dlatego, gdyż u fundamentów naszej wspólnoty stoi przekonanie, że ludzie, którzy ją tworzą, szukają w życiu czegoś więcej; że nie zatrzymują się na sobie, lecz odnajdują piękno w relacji z drugą osobą, a zwłaszcza w odniesieniu do Boga: On PLUS my. Obecnie nazwa DA+ posiada niemalże tak wiele interpretacji, jak ludzi, którzy w nim działają. Przyjdź i podaj nam własną!