Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych

Ogłoszenia parafialne 22.01.2023

 1. Dziś przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do puszek na rzecz Duszpasterstwa Akademickiego PLUS. Zachęcamy do wsparcia studentów, których domeną jest organizowanie rorat i Akademickich Gorzkich Żali, a zwłaszcza systematyczna, niedzielna służba na akademickich mszach św. o 20.30. Polecamy tę wspólnotę Waszej hojności.

 2. Nasza parafia i Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Poznaniu zaprasza na koncert z cyklu „Studenci i ich chóry”. W odsłonie kolędowej zaprezentują się: Schola akademicka „Zebrani w Dnia Połowie”, Schola Lednicka, Chór Jordan, Chór Alla Fine i chór dziecięcy Ptasie Radio. Ten wielki koncert odbędzie się w tym kościele w najbliższy wtorek (24 stycznia) o 19.00. Zapraszamy!

 3. Pojutrze imieniny zakonne będzie obchodzić o. Salezy. Polecamy go Waszej pamięci modlitewnej i zapraszamy na Mszę św. w jego intencji we wtorek o 7.00.

Ogłoszenia parafialne 15.01.2023

 1. Dla podkreślenia piękna ceremonii sprawowanych w tej świątyni oraz spełniając wymogi teologiczne liturgii świętej zakupiliśmy dla parafii mosiężny krzyż ołtarzowy i dwa lichtarze. Wyrażamy wdzięczność polskiej wspólnocie franciszkanów z Altenkunstadt, dzięki której nabyliśmy te przedmioty liturgiczne.

 2. Zapraszamy na dwa koncerty kolędowe, które odbędą się przy naszym żłóbku bożonarodzeniowym:

  a) w najbliższą sobotę (21 stycznia) o 11.00 występ kapel dudziarskich z Polski oraz z środkowej i południowej Europy;

  b) w następną niedzielę (22 stycznia) o 13.30 występ naszej scholi akademickiej „Zebrani w Dnia Połowie”.

 3. Zmarły dwie nasze Parafianki:

  a) pani Irena SROCZYŃSKA, zamieszkująca przy ul. Cegielskiego. Msza pogrzebowa w jej intencji zostanie odprawiona w piątek o 11.30 w parafii pw. Świętego Krzyża w Poznaniu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Górczyńskim;

  b) pani Aldona RUTNICKA, zamieszkująca przy ul. Garbary. Msza pogrzebowa w jej intencji zostanie odprawiona w czwartek o 11.00 w naszej parafii. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu junikowskim.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne 08.01.2023

 1. W najbliższy piątek o 19:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu organizowaną przez wspólnotę Duszpasterstwa Postakademickiego PULS.

 2. W niedzielę 15 stycznia:

  a) odbędzie kolejne spotkanie Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw. Po Mszy św. o 11.00 zapraszamy do salki pod kościołem zainteresowane młode małżeństwa na spotkanie z małżeństwem z 30-letnim stażem. Naszymi gośćmi będą Violetta i Marek Barszczewscy, którzy prowadzą rekolekcje małżeńskie i pomagają parom przeżywającym kryzys małżeński;

  b) po Mszy św. o 12.30 przewidziany jest wykład nt. Betlejem, podczas którego

  o. Bonifacy Suhak, Komisarz Ziemi Świętej w Poznaniu, zabierze nas w podróż po Betlejem i przybliży nam miejsce Narodzenia Pańskiego. Spotkanie odbędzie się w salce przy furcie klasztornej;

  c) Duszpasterstwo Akademickie PLUS organizuje nabożeństwo ku czci św. Józefa z Kupertynu dla studentów przygotowujących się do zimowej sesji egzaminacyjnej. Wydarzenie to rozpocznie się o 20.00.

 3. Kolęda w naszej parafii będzie trwać do 27 stycznia. Zgłoszenia na nią można składać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz drogą telefoniczną lub mailową.

 4. W zakrystii lub na furcie klasztornej można nabyć cegiełkę w postaci franciszkańskiego krzyża San Damiano o wymiarach 41 cm lub 21 cm. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na wymianę starych okien w klasztorze.

Ogłoszenia parafialne 01.01.2023

 1. Zapraszamy na uroczystość 200. rocznicy posługi Sióstr Miłosierdzia w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, która odbędzie się 6 stycznia o 16.00 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej 1. Informujemy, że od dzisiaj we wspomnianym sanktuarium zmienia się porządek nabożeństw. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

 2. W uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) w naszej parafii msze św. będą sprawowane w godz. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych.

 3. Zapraszamy do naszej świątyni na koncert kolędowy Zespołu Tańca Ludowego Staropolanie-Wielkopolska dnia 6 stycznia po Mszy św. o 12.30 oraz na jasełka pt. „Dnia jednego o północy” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chludowianie” dnia 8 stycznia po Mszy św. o 12.30

 4. W najbliższą sobotę o. proboszcz odwiedzi osoby chore z posługą sakramentalną; rozpocznie ją od 8.30.

 5. Tego samego dnia (7 stycznia) Parafialny Klub Seniora, zrzeszający osoby starsze, wybiera się na wystawę z motywami bożonarodzeniowymi do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Osoby chcące wziąć udział w tej inicjatywnie prosimy o przyjście przed furtę klasztorną na godz. 12.30. Ceny biletów wstępu: normalny 20 zł., a ulgowy 13 zł.

 6. W dniach 2-27 stycznia przewidziana jest kolęda w naszej parafii. Zgłoszenia na nią można składać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz drogą telefoniczną lub mailową.

 7. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 8. W zakrystii lub na furcie klasztornej można nabyć cegiełkę w postaci franciszkańskiego krzyża San Damiano o wymiarach 41 cm lub 21 cm. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na wymianę starych okien w klasztorze.

Ogłoszenia parafialne 24.12.2022

 1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. będziemy celebrować według porządku niedzielnego, za wyjątkiem mszy o 20.30.

 2. We wtorek będziemy świętować 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej racji dnia 27 grudnia o godzinie 16.40 w kościołach archidiecezji poznańskiej rozbrzmieją dzwony.

 3. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 4. Zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego, które odprawimy w sobotę po Mszy św. o 18.00.

 5. W dniach 2-27 stycznia 2023 r. nowy proboszcz będzie odwiedzał parafian z wizytą duszpasterską. Parafianie, którzy chcą go przyjąć, aby ich pobłogosławił i wspólnie się z nimi pomodlił, proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii, czy też na furcie klasztornej. Na kolędę można również zapisać się telefonicznie lub mailowo.

 6. Zapraszamy do naszej świątyni na koncert kolędowy Zespołu Tańca Ludowego Staropolanie-Wielkopolska dnia 6 stycznia po Mszy św. o 12.30 oraz na jasełka pt. „Dnia jednego o północy” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chludowianie” dnia 8 stycznia po Mszy św. o 12.30.

 7. W zakrystii lub na furcie klasztornej można nabyć cegiełkę w postaci franciszkańskiego krzyża San Damiano o wymiarach 41 cm (100 zł.) lub 21 cm (50 zł.). Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na wymianę starych okien w klasztorze.

Logowanie